Alapvetően az idei purim is nagyon hasonlatos volt a tavalyihoz (ld. a 2008. márciusi bejegyzést), és bár Tel Avivban nem rendeztek utcai felvonulást, az volt az érzésen, hogy a belvárosban még több ember éli a napi életét jelmezbe öltözve, ugyanakkor természetes viselkedéssel és arckifejezéssel fokozva a kontrasztot. Azért a Tel Aviv környéki városokban több helyen is tartottak utcai ünnepségeket, egy idén megtanult szóval, "odloyada" felvonulásokat. Az "odloyada" annak a héber kifejezésnek az összevonása, hogy, "amíg nem tudom", arra utalva, hogy purimkor annyit kell inni, amíg nem tudjuk megkülönböztetni a történet pozitív hősét, Mordechájt, a perzsiai zsidókat elpusztítani akaró gonosz Hámántól.
Purim este elmentem egy hozzánk közeli reform-gyületkezetbe (a híres Herzliya Gimnázium épületében tartják összejöveteleiket), a purimi Eszter tekercs felolvasására, ahol nemcsak a gyerekek, hanem az előimádkozók (elő-felolvasók) is jelmezben voltak, a képen láthatók pl. biciklis és western öltözékben olvasták-énekelték az ősi történetet, az ókori tekercs-formát mai napig megőrző könyvből.
Azért idén sok vélemény rovatban nem túl vidám elmélkedéseket is lehetett olvasni a purimi történet és a világban zajló Izrael-ellenes és antiszemita megmozdulások közti vélt, vagy valódi párhuzamokról, aminek könnyen kezelhető alapot ad, hogy akárcsak 2500 éve, ma is Perzsia ezen események egyik központja.